مسخره کردن کودک

نذار کسی مسخره ات کنه…!

telegram468 نذار کسی مسخره ات کنه...!

مطمئن باشید کودک ما هم یک روزی در شرایطی قرار میگیرد که یکی از دوستانش یه واسطه عدم تربیت درست او را دست بیاندازد و بخواهد در جمع ، کودک ما را مسخره کند.

حالا اگر ما به کودکمان آموزش داده باشیم که دراین شرایطی چه رفتاری بکند،مطمئنا او می تواند از خودش دفاع کرده و جلوی این کار زشت را بگیرد .

maskharekardan نذار کسی مسخره ات کنه...!

مسخره کردن

اهمیت این کار اینجاست که تحقیر و تمسخر می تواند بسیار منفی بر حرمت نفس و اعتماد به نفس افراد بگذارد.این مسئله به دلیل موقعیت و طی مراحل تکاملی درمیان کودکان خصوصا سنین راهنمایی،نسبتا شایع بوده و باید کودک را برای مقابله درست با آن آماده کرد .

به کودک توضیح دهید که تمسخر،توهین و تحقیر،تجاوز به حقوق دیگران،غیر مجاز است و افرادی دست به چنین کاری می زنند که خود در درون احساس حقارت و کم ارزشی می کنند و برای کم کردن چنین احساسی از این حربه استفاده میکنند.باید از طریق های ایفای نقش ،طریقه برخورد با چنین بدرفتاری را بطور عملی به کودکان آموزش داده و تمرین کرد.به کودک توضیح دهید که هدف فرد متخاصم با فحاش برآشفته کردن و یا ترساندن طرف مقابل است.

معمولابهترین واکنشهای رفتاری دربرابر چنین افرادی بی توجهی و نادیده گرفتن آنهاست و خشمگین شدن یا ترس باعث جری شدن فرد متخاصم می شود .

به کودک بیاموزید که دراین شرایط با قامت و ظاهری جدی و صدایی قوی و استوار ازفرد متجاوز بخواهد که عمل خود را متوقف کند.به کودک بیاموزید که در پاسخ به فرد متخاصم و متجاوز کاربرد کلمات زشت و ناپسند یا رفتار مشابه آن شخص ،نه تنها تاثیری نخواهد داشت بلکه باعث می شود خود را هم شان او قرار دهد. اگرشخص رفتار خود را تکرار کرد و ادامه داد حتما موضوع را با والدینش در میان بگذارید.

منبع: ایستگاه کودک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *