کودکان و تبلت

سخت گیری بیش از حد ممنوع

telegram468 سخت گیری بیش از حد ممنوع

سخت گیری بیش از حد برای کودکان ممنوع
درست است که حضور نوجوانان در فضای مجازی نیاز به کنترل و نظارت دقیق والدین دارد، اما بعضی از پدرها و مادرها این نظارت را با سخت گیری بیش از حد اشتباه می گیرند و اینطور به کودک یا نوجوان القا می کنند که کوچکترین اعتمادی به او ندارند.
الهام بهرامی، روانشناس نیز در این زمینه می گوید آزادی بیش از حد و سخت گیری زیاد هر دو در تربیت نوجوانان و سوق دادن آنها به سوی آسیب های اجتماعی بسیار مخرب است.
بچه هایی که در خانواده های بسیار کنترل گر و سخت گیر زندگی می کنند و فرصت نمی کنند قابلیت ها و استعدادهای خود را بروز دهند، در آینده به انسان هایی بسیار آسیب پذیر تبدیل خواهند شد. از سوی دیگر افرادی که در خانواده های بسیار باز و بی قید و بند زندگی می کنند و اصلا محدودیتی نداشته و ندارند نیز با آسیب های مختلفی در جامعه مواجه خواهند شد.

child-tablet01-300x200 سخت گیری بیش از حد ممنوع
مسئله اصلی این است که به هیج وجه نباید بچه ها را به حال خود رها کرد و بدون نظارت آزادی کامل به آنها داد.
در واقع اگر بدون آموزش و نظارت صحیح، کودکان را در فضای مجازی رها کنیم باید منتظر اتفاقات ناخوشایند باشیم.

همچنین بخوانید: آموزش مهارت های زندگی به کودک

یکی از آموزش هایی که حتما باید به فرزندانمان بدهیم آموزش مهارت های زندگی است و نه گفتن یکی از این مهارت هاست. خیلی وقت ها کودکان با علم به اینکه کاری که می کند درست نیست و تبعات بدی برایشان خواهند داشت باز هم آنرا انجام می دهند فقط به این دلیل که به دیگران نه نمی توانند بگوید.

ایستگاه کودک

منبع : همشهری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *