دندان پزشک

دندان پزشک چطور دندان ها را پر می کند و چرا دندان خراب می شود

telegram468 دندان پزشک چطور دندان ها را پر می کند و چرا دندان خراب می شود

دندان پزشک چطور دندان های خراب را پر می کند – آشنایی با مشاغل

1دندان پزشک چطور دندان ها را پر می کند.
اول دندان پزشک خوب دندان ها را بررسی می کند تا ببیند دندان ها پوسیدگی دارد یا نه. ممکن است در این مرحله نیاز داشته باشیم از برخی از دندان ها عکس بگیریم. این عکس ها با دوربین خاصی گرفته می شود.
2بعد از معاینه، اگر دندان ما نیاز به پرکردن داشته باشد اول دکتر به لثه آمپول می زند تا دندان و لثه ی ما بی حس شود و موقع پر کردن دندان هیچ دردی احساس نکنیم. بی حس شدن دندان و لثه حس عجیبی است. ممکن است احساس کنیم که لپ مان باد کرده یا دارد می افتد اما در واقعیت اینطور نیست و فقط یک حس است.
3 معمولا بخش های پوسیده ی دندان قهوه ای یا سیاه می شود . دکتر قبل از پر کردن دندان باید این بخش ها را از روی دندان بتراشد. او برای اینکار از یک مته کوچک اما پر سرو صدا استفاده می کند.

Dentist02-istgahekoodak.ir_-300x288 دندان پزشک چطور دندان ها را پر می کند و چرا دندان خراب می شود
4 تراشیدن که تمام شد دکتر با استفاده از یک دستگاه جریان هوا را با فشار روی دندان و اطراف آن می گیرد تا تمام ذرات کوچکی که از روی دندان تراشیده ، از روی دندان کنار برود دندان تمیز شود.

قصه های آشنایی با مشاغل : خشکشویی اژدهای بخاری

5 کار که تمام شد دندانپزشک یا دستیارش برایمان توضیح می دهند که چگونه باید مراقب دندان تعمیر شده باشیم تا سالم بماند تا دوباره خراب نشود . ممکن است لازم باشد یکی دو ساعتی چیزی نخوریم . حالا کم کم اثر داروی بی حسی هم از بین می رود و دوباره می توانیم دهان و دندانمان را مثل سابق حس کنیم.
6 ممکن است لازم باشد دکتر کمی با مته روی این ماده را هم بتراشد تا شبیه دندان خودمان باشد و ما با آن احساس راحتی کنیم.
7 حالا دندان پزشک ماده ای مخصوص را با دقت و حوصله روی دندان ما می گذارد تا روی بخش هایی را که تراشیده شده پر کند. این ماده اول کار نرم است مثل چسب. اما وقتی چند دقیقه روی دندان می ماند سفت و محکم می شود.

Dentist-300x300 دندان پزشک چطور دندان ها را پر می کند و چرا دندان خراب می شود
چرا دندان خراب می شود؟
در دهان ما یک عده باکتری همیشه زندگی می کنند.
وقتی باقیمانده غذا، شکلات، شیرینی و چیپس …. در دهان مان باقی می ماند این باکتریها آنرا تبدیل به اسید ترش چیزی شبیه به آبلیمو و سرکه می کنند.
این اسیدها کم کم باعث پوسیدگی و سوراخ شدن دندان می شوند.

نویسنده : فاطمه عرفانی

ایستگاه کودک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *