بغل کردن نوزاد توسط مادر

در آغوش کشیدن و بوسیدن کودک، ابزار رشد کودک

telegram468 در آغوش کشیدن و بوسیدن کودک، ابزار رشد کودک

در آغوش کشیدن و بوسیدن متداول ترین راه برای بیان عشق به فرزندان است . با این روش ها می توانیم مخزن عاطفی فرزندانمان را با عشق بی قید و شرط پر کنیم. والدین برای در آغوش کشیدن فرزندان خود به عذر و بهانه نیاز ندارند و همیشه این فرصت را دارند تا با نوازش کودکان، پیام عشق خود را به آنان برسانند. نوزادانی که والدینشان آنها را در آغوش می گیرند و می بوسند و نوازش می کنند، در آینده نسبت به نوزادانی که مدتی طولانی از تماس فیزیکی محروم بوده اند، زندگی عاطفی سالم تری خواهد داشت. در واقع با تماس فیزیکی که یکی از قدرتمندترین راه های ابراز عشق به کودک است که به او می گوییم دوستت داریم.

وقتی کودک بزرگ تر و فعال تر می شود نیاز او به نوازش کمتر نمی شود. بغل کردن ، بوسیدن، کشتی گرفتن، کول کردن بچه ها و سواری دادن و انواع بازی های دیگر که با لمس محبت آمیز همراهند ، همگی برای رشد عاطفی کودک حیاتی هستند. کودکان هر روز به نوازش نیار دارند. ولی از طریق کشتی گرفتن، مشت زدن، محکم دست دادن به او و نظایر آن.

Mothers-and-baby-300x200 در آغوش کشیدن و بوسیدن کودک، ابزار رشد کودک

وقتی انگشت تان را در موهای دخترتان فرو می کنید و به شانه او دست می گذارید و پشت او را نوازش می کنید، یعنی از او تعریف و تمجید می کنید و همه اینها از نظر نوجوان شما ابراز عشق محسوب می شود. پدر و مادر هر چه مخزن عاطفی کودکان را بیشتر پر کنند، آنها رشد سالم تر و عزت نفس بالاتری خواهند داشت و همه اینها به آنها هویت جنسی سالم تری خواهد داد. هنگام رفتن به مدرسه و بازگشت به خانه حتما او را در آغوش بگیرید و ببوسید . این کار تاثیر زیادی در ایجاد احساس امنیت او در طول روز خواهد داشت. در مرحله پیش از بلوغ ، دخترها به مهر و محبت پدر نیاز خاصی دارند . اهمیت اطمینان از عشق بی قید و شرط در آنان در یازده سالگی به اوج خود می رسد.

در همین رابطه : ابراز عشق به فرزندان با دو اصل

دخترانی که مخزن عشق عاطفی شان در خانه پر شده و معیارهای اخلاقی را از پدر و مادر آموخته اند عزت نفس و هویت جنسی سالم تری خواهند داشت که باعث می شود روابط صمیمانه تر و مستحکم تری هم با سایر دخترها داشته باشند. اگر تاکنون از این راهکار برای نشان دادن عشق خود به فرزندانتان استفاده نکرده اید با تمرین این مهارت را بدست بیاورید و با نوازش کردن و فعال کردن احساسات، امنیت را در آنها تقویت کنید.

منبع :  روزهای زندگی

ایستگاه کودک

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *