کلیپ آرت دویدن کودکان

علاقه کودکتان به ورزش را پیدا کنید

telegram468 علاقه کودکتان به ورزش را پیدا کنید

با استعداد یابی بدانید که کودکتان در چه مهارت های ورزشی پیشرفت خواهد کرد و فیزیک اندام وی مناسب چه ورزش هایی است

بهتر است ببینید فرزندتان در چه زمینه‌هایی علاقه به ورزش دارد و با چه نوع ورزشی انگیزه و علاقه وی بیشتر می‌شود.

اگر کودکی از نظر ساختار آناتومیکی مشکل دارد، نباید بدون مشورت با متخصص برای او ورزشی انتخاب کرد. کودکی که پا پرانتزی است نباید ورزش دومیدانی را انتخاب کند یا کودکانی که افزایش یا کاهش قوس کف پا دارند، نباید ورزش‌هایی که نیاز به استفاده زیاد از پا دارد را انجام دهند.

دکتر شاهین صالحی متخصص طب ورزش و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سایت سلام دکتر نوشت: مبحث استعدادیابی کودک در ورزش بسیار گسترده است. یکی از مباحث مهم پیکر سنجی کودک است که در آن دور بازو و آرنج و زانو و … را اندازه گیری می‌کنند.

runchild-1024x571 علاقه کودکتان به ورزش را پیدا کنید

مبحث استعداد یابی کودک در ورزش بسیار گسترده است. یکی از مباحث مهم پیکر سنجی کودک است که در آن دور بازو و آرنج و زانو و … را اندازه گیری می‌کنند. حتی متخصصان برای آنکه بدانند کودک مستعد انجام چه نوع ورزشی است، از او تست روان‌شناسی هم می گیرند.

قد و وزن و تیپ بدنی وضعیت سایکولوژی و توانایی فرد و تست‌های فیزیولوژیک ارزیابی می‌شود. اگر ساختاره بدن کودک عضلانی و قوی باشد، نمی‌توان او را برای دوهای استقامتی انتخاب کرد.

فرد قد بلند و لاغر برای وزنه‌برداری مناسب نیست و بهتر است، ورزش‌هایی مانند والیبال و بسکتبال را انتخاب کند. نکته مهمی که هیچ‌ گاه نباید از نظر دور بماند سلامت جسمانی کودک است.

اگر کودکی از نظر ساختار آناتومیکی مشکل دارد، نباید بدون مشورت با متخصص برای او ورزشی انتخاب کرد. کودکی که پا پرانتزی است، نباید ورزش دومیدانی را انتخاب کند یا کودکانی که افزایش یا کاهش قوس کف پا دارند، نباید ورزش‌هایی که نیاز به استفاده زیاد از پا دارد را انجام دهند.
دکتر سلام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *