کودکان در جهان - عکس کارتونی

رنگ پوست انسان های کره زمین و آشنایی با نژادهای مختلف

telegram468 رنگ پوست انسان های کره زمین و آشنایی با نژادهای مختلف

فکر می کنید چند جور رنگ پوست انسان در دنیا وجود دارد.

آدم ها خیلی با هم فرق دارند. همه جهان پر است از آدم هایی که از رنگ پوست گرفته تا زبان و نوع زندگیشان با با هم متفاوت هستند بعضی ها سیاهپوست یا سفید پوستند و بعضی ها زرد پوست یا سرخ پوست. به این تفاوت ها نژاد می گویند.

رنگ پوست انسان ها در کره زمین

زردپوستان
اکثر ساکنین قاره آسیا زردپوست هستند. تازه خود زردپوستان هم به دو گروه تقسیم می شوند. زردپوستان روشن مثل مغول ها ، چینی ها یا ژاپنی ها و زرد پوستان تیره که بیشتر در مالزی ، اندونزی یا فیلیپین زندگی می کنند. به زرد پوستان نژاد آسیایی هم می گویند

-زردپوست-238x300 رنگ پوست انسان های کره زمین و آشنایی با نژادهای مختلف

رنگ پوست انسان ها – کودک زرد پوست

 

آموزش های بیشتر : کهکشان راه شیری چیست

سیاه پوستان
رنگ پوستشان سیاه یا قهوه ای تیره است. سیاه پوستان در آفریقا زندگی می کنند. اما بعضی از آنها کم کم به قاره های دیگر مهاجرت می کنند. حالا تمام دنیا نژاد سیاهپوست دارد . مثلا سیاهپوستان آمریکایی یا سیاه پوستان کانادایی.
حتی در کشور ما هم عده زیادی از هموطنانمان رنگ پوستشان تیره است . آن ها در قرن های گذاشته وارد ایران شده اند و در حال حاضر بیشتر در استان های جنوبی زندگی می کنند.

-سیاه-پوست-300x235 رنگ پوست انسان های کره زمین و آشنایی با نژادهای مختلف

سفید پوستان
بیشتر سفید پوستان اهل قاره ی اروپا هستند . در ایران هم مثل خیلی از کشورهای دیگر کلی سفید پوست زندگی می کنند. دانشمندان می گویند هر چه پوست سفید تر باشد ویتامین دی بیشتری از آفتاب جذب می کند. آب و هوای قاره اروپا هم بیشتر ابری است و آفتاب کمی دارد. شاید یکی از دلایل سفید پوست بودن اروپاییان همین باشد

کلیپ آموزش کارتونی : باران چگونه به وجود می آید

-سفیدپوست-300x225 رنگ پوست انسان های کره زمین و آشنایی با نژادهای مختلف

سرخ پوستان
در سالهای خیلی خیلی دور در قاره آمریکا مردمی زندگی می کردند که که رنگ پوستشان زرد مایل به نارنجی بود و به آنها سرخپوست می گفتند. آن ها ساکنین اصلی آمریکا بودند که قرن ها قبل از آن از آسیا یا شاید هم قطب ، خودشان را به آمریکا رسانده بودند . بعد از اینکه کریستف کلمب ، آمریکا را کشف کرد . سرخپوستان که زندگی شهری و آدم های جدید را دوست نداشتند به اعماق جنگل ها پناه بردند . آن ها قبیله ای زندگی می کنند و حالا تعدادشان بسیار کم است .

-و-مادر-سرخ-پوست-300x224 رنگ پوست انسان های کره زمین و آشنایی با نژادهای مختلف

 

ایستگاه کودک

32 پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   یه چیزی نوشته بود که عجیب بود. گفته بود که سرخپوستان آدم های جدید را دوست نداشتند. کی گفته واقعا؟ اتفاقا سرخ پوستان با آدم های جدید مهربان بودند. این آدم های جدید بودند که کشتار های عظیم از اینها کردند.
   در مورد نژاد ایرانی ها هم دوستان زیاد به خودشون فشار نیارند. ایران کشوری است که در طول تاریخ تقریبا همه نژاد ها در اون مخلوط شدند. یعنی هم نژاد سیاه پوست هم سفید پوست و هم زردپوست رو به خودش دیده.

   پاسخ
   • هفت رنگ
    هفت رنگ گفته:

    کاملا درسته ما از همه نوع و نژاد رنگ رو داریم
    ولی بعضیا فک میکنن سفید پوست بودن خیلی باکلاسه و سعی میکنن خودشون رو بچسبونن به اونا

    پاسخ
 1. وحید
  وحید گفته:

  این سرخپوستا شباهت عجیبی به زردپوستا دارن فقط فرقشون اینه که سرخ پوستا درشت نقشن زردپوستا ریز نقشن

  پاسخ
 2. امیرحسین
  امیرحسین گفته:

  سلام بسیار عالی بود البته امروزه سرخ پوستان رو جز زرد پوستان حساب می کنند. (از اول هم سرخ پوستان ، آسیایی هایی بودن که از آسیا به آمریکا مهاجرت کردند)

  پاسخ
  • وحید
   وحید گفته:

   اشتباه میکنید مخلوطی از اسیایی ها واروپایی ها هستند از بررسی ژن ها وابزار های باستانی کشف کردن که اجداد اروپایی هم داشتند

   پاسخ
   • ایلیا
    ایلیا گفته:

    خیلی جالبه یعنی از بررسی ابزارها کشف میکنن که اجداد انسان از چه نژادی بوده؟
    سرخپوست ها از تنگه برینگ به آمریکا رفتند که اگر کمی جغرافیا میدانستید مفهمیدید که تنگه برینگ کجا و اروپا کجا!!!!
    دارید میگید سرخپوستا اجداد سفیدپوست اروپایی هم داشتن پس باید رنگ پوستشون روشن تر از بقیه زردپوستا باشه حال آنکه تیره تره!!!!!
    هر وقت خواستید دروغ بگید حداقل علمی دروغ بگید تا ضایع نشین!!!!!!

    پاسخ
 3. مهرداد
  مهرداد گفته:

  اولا اینکه سرخپوستان و زردپوستان و کلا 90% آسیایی ها از یک نژاد که ریشه ی مشترک با مغول ها دارد تشکیل شده.در واقع اجداد اولیه ی اونها اسکیموها بودند که از شمال به تمام آسیا و آمریکا کوچ کردند.و در امریکا به دلیل شرایط آب و هوا رنگ پوستشون از زرد به سرخی زده و سرخ پوست شدند.مردم ایران مختلطند درصد کمی سفیدپوست (مشابه رنگ پریده ی اروپایی ) و بیشتر هم سبزه و زردپوست هستند.علت اینکه رنگ پوست ایرانی ها یکدست نیست اقوام بسیار زیاد در ایران و تهاجم های نژاد های دیگر بویژه اعراب و مغول ها بوده که باعث شده نژاد ایرانی ها مختلط بشه.اما سفیدپوستان اصلی مردمان قاره ی اروپا هستند که البته این هم 100 درصد نیست چون علاوه بر اینکه مهاجرت و اختلاط خون در اروپا بسیار زیاد بوده و اخیرا زیاد تر هم شده در نتیجه نژاد سفید پوست اصلی ساکنین اولیه ی اروپا یعنی تبار ژرمن و سلت هست.که چشمان روشن و موهای روشن نیز از ویژگی های اونهاست.مردم روسیه هم تقریبا مثل ایران مختلطند.درصد کمی خالص اروپایی و ژرمن هستند.درصد زیادی ولی ریشه ی آسیایی دارند.

  پاسخ
 4. سنا
  سنا گفته:

  سلام خیلی ممنون
  فقط یه سوال ایا کره ای ها نژاد پرست هستن؟
  چرا اونا با تایلندی ها بد برخورد میکنن؟
  تایلندی ها و کره ای ها از چه نژادی هستن؟

  پاسخ
 5. رضا
  رضا گفته:

  اتفاقن ایران نژاد زرد داره ترکمنها خراسانیها بیشتر مشهدی ها چشم بادومی و زرد پوستن کردها و فارسی زبانها هم ریشه هندی و پوستی سبزه و تیره دارن آذربایجانیها هم سفیدن

  پاسخ
 6. علی
  علی گفته:

  در خصوص نژاد ایرانیان یه موضوعی که خیلی عجیبه و در آمار بهش اشاره میشه اینه که، افغانی ها و تاجیک های چشم بادومی زرد پوست به دلیل زبان فارسی اشان سفید پوست خواند می شوند و آذری های سفید پوست نژاد قفقازی را به دلیل زبان ترکی اشان زرد پوست به حساب میارند.

  پاسخ
 7. سجاد
  سجاد گفته:

  باسلام به نظرمن بیشترجمعیت جهان سیاهن ازقاره افریقابایک میلیاردجمعیت تاسیاهان امریکا وکشورهای ودیگه وهمچنین جمعیت کلان هندوپاکستان وبنگلادش که همشون سیاهن فقط قلم دارندولی ازنظررنگ جزوسیاهان حساب میشن همچنین مردم تایلندومالزی ومیانماروفیلیپین معلوم نیست زردندیاسیاهن شایدحاصل ازدواج یک سیاه وزردباشندوهمچنین مردم شمال ایران چشمان رنگی وپوست سفیددارن که بخاطراب وهواخوب اونجاست ومردم شرق وغرب ایران پوست روشن مایل به سفیددارن ومردم جنوب رنگ تیره دارن ولی اگه دوسال توتب وهوای حوب باشن رنگشون روشن میشه

  پاسخ
 8. زهره
  زهره گفته:

  ولی خدایی مردم جنوب اروپا ، روسیه ، شرق اروپا هم سفید اندازه هستند ، هم قدهای خوبی دارند به نسبت آسیایی ها هم ببنی های ریز و خوش فرم دارند. البته شمال اروپا هم همینطورند ولی یه کم زیادی بلوند هستند که جالب نیست. امریکا و کانادا هم زیبا هستند. فقط رنگ پوست باعث زیبایی نمیشه. قد ، فرم صورت و بینی بیشترین جذابیت رو ایجاد میکنه.

  پاسخ
 9. محمدرضا پوران
  محمدرضا پوران گفته:

  درود.
  من جایی خوانده بودم که دانشمندان چون که ایرانیان زمان امپراتوری هخامنشی سفید و دارای موی بور و چشم رنگی بودند، ولی الان گندمی و سبزه هستند، جزو سفید پوستان هستند ما ایرانیان زردپوست نیستیم البته ممکنه بعضی ها به خاطر حمله مغول چشم بادومی و پوست زرد داشته باشند. به نظر من مردم تاجیک و افغانی آریایی هستند. از دیدگاه من آنها به دلیل حمله مغول چشم بادومی و صورت سبزه یا زرد دارند.

  پاسخ
 10. محمدرضا پوران
  محمدرضا پوران گفته:

  راستی به همین دلیل است که خانم لیلی فارس هستند اما سفید و بور هستند. من یک دوست دارم که دارای پوست کاملا سفید، چشم عسلی و موی قهوه ای روشن است که اهل گچساران و از طایفه لر است. خود من اهل کاشان هستم و پدربزرگم دارای پوست گندمی روشن مایل به سفید است و خودم هم وقتی به دنیا آمدم گندمی مایل به سفید بودم البته الان کمی تیره تر شدم.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *