دانلود کتاب مرغان کارآگاه

دانلود کتاب مرغان کارآگاه از سری قصه های کلیله و دمنه

telegram468 دانلود کتاب مرغان کارآگاه از سری قصه های کلیله و دمنه

دانلود کتاب مرغان کارآگاه با فرمت pdf از سری کتاب های خوب برای بچه های خوب

خلاصه داستان:

روزی بود و روزگاری بود. در زمان قدیم در یکی از شهرهای فارس، یک مرد عارف و صالح بود که او را “درویش دانادل” می گفتند و همه اهل شهر او را می شناختند و برای اخلاق پسندیده اش به او احترام می گذاشتند.
دانا دل در یکی از سالها می خواست به حج برود و تصمیم گرفت قدری زودتر از اینکه قافله حج راه بیفتد تنها حرکت کند و آهسته آهسته در شهرهای بین راه گردش کند . خرج سفر خود را برداشت و با کوله پشتی خود به راه افتاد
آن سال ماه حج در تابستان بود و دانادل پیش از نوروز عازم سفر شده بود. روزها راه می رفت و شبها در دهات و آبادی های سر راه منزل می کرد. اما روز سوم در میان بیابان به کاروانسرای خرابه ای رسید که محل دزدها بود.

دانلود کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب 

دزدان راهزن وقتی دانادل را با کوله پشتی اش دیدند خوشحال شدند که تنهاست و زورش به آنها نمی رسد. پس او را در میان گرفتند و به خیال اینکه او با آنها جنگ خواهد کرد با چوب و چماق قصد زدن او را کردند. دانادل که خود را گرفتار دید اول عصایی را که در دست داشت به زمین انداخت و به دزدها گفت : صیر کنید من یک نفر بیش نیستم و شما چند نفر زورمندید. اول به حرف من گوش بدهید و بعد هر کار می خواهید بکنید.
دزدها گفتند : بیخود به خودت زحمت نده که با زبان بازی نمی توانی از چنگ ما در بروی.
دانادل گفت نه من حیله ای ندارم که به کار شما ببرم ، من می گویم که من پول و پله زیادی همراه ندارم ، لباس من هم به درد شما نمی خورد ، من یک درویش هستم که به زیارت می روم و تنها هستم و اذیت کردن من ازمردانگی به دور است . درست است که شما کارتان دزدی و راهزنی است اما شاید لوطی گری سرتان می شود. بروید با کسی در بیفتید که مال زیاد دارد . زور گفتن به من بر خلاف وجدان است.

دانلود کتاب مرغان کارآگاه با فرمت pdf برای اعضای سایت

نام کتاب مرغان کارآگاه
نوع فایل pdf
تعداد صفحه 5
حجم 500kb
دسته دانلود کتاب

This content is locked

Login To Unlock The Content!

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *