داستان صوتی شکوفه سیب

داستان صوتی شکوفه سیب اثر هانس کریستین اندرسن

telegram468 داستان صوتی شکوفه سیب اثر هانس کریستین اندرسن

هانس کریستین اندرسن نویسنده معروف دانمارکی و متولد سال 1805 میلادی بوده که داستانهای زیبایی مانند جوجه اردک زشت و دخترک کبریت فروش از وی به یادگار مانده است.

داستان صوتی شکوفه سیب ترجمه آزادی از محمد رضا شمس و با صدای سحر شریفی می باشد .

خلاصه داستان

بهار همه جا رو غرق گل و شکوفه کرده بود حتی روی پرچین ها رو . تنها شاخه درخت سیب کوچک هم پر از شکوفه های سرخ و صورتی شده بود. به همین دلیل با غرور تمام سرش رو بالا گرفته بود چون به خوبی می دونست که چقدر زیبا شده همین موقع کالسکه گرانبها و با شکوه از راه رسید و کنار درخت ایستاد. شاهزاده خانم جوانی در کالسکه نشسته بود.

ماهی سیاه کوچولو با صدای سحر شریفی
قصه های صوتی برای کودکان

شاهزاده خانوم به اون نگاه کرد و گفت : تو زیباترین شاخه گلی هستی که در دنیا وجود داره . شاخه درخت اصلا تعجب نکرد. اونوقت اونو بریدند و به شاهزاده خانوم دادند. شاهزاده خانوم اونو زیر چتر ابریشمیش گرفت تا نور آفتاب پژمردش نکنه . کالسکه به کاخ رفت . کاخی با تالارهای بزرگ و اتاق های باشکوه و پرده های سفیدی که در پشت پنجره های باز تکون می خوردند. اونجا پر از گلدون های زیبا و گل هایی زیباتر از گلدون ها بود. شاخه ی سیب رو هم داخل یکی از این گلدون ها گذاشتند.

افراد زیادی داخل تالارهای کاخ رفت و آمد می کردند و وقتی چشم آنها به شاخه ی سیب می افتاد ، حیرت می کردند و زیباییش رو ستایش. بعضی ها اصلا حرفی نمی زدند و بعضی ها هم ، بیش از اندازه حرف می زدند. بچه ها شاخه سیب فهمید که آدمها هم مثل گیاهان با هم فرق دارند.

 

گلدونی رو که شاخه ی سیب داخلش قرار داشت ، لب پنجره گذاشته بودند . پنجره باز بود و شاخه ی سیب از اونجا می تونست باغچه و حتی دورتر از اون کشتزارها رو نیز ببینه . گل ها و گیاهان زیادی در اونجا روییده بود و می تونست به اونها فکر کنه .

پخش آنلاین

 

داستان صوتی شکوفه سیب

نام داستان صوتی کودکانه شکوفه سیب
با صدای سحر شریفی
نوع فایل mp3
زمان 08:27
حجم 8.5mb
دسته داستان صوتی کودکانه
دانلود

منبع : ایستگاه کودک

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *