گوش ایستادن کودک

با بچه های خبرچین چه کنیم

telegram468 با بچه های خبرچین چه کنیم

اکثر بچه ها خبرچینی می کنند . آنها همه خبرهایی که در چارچوب خانه اتفاق افتاده و پدر و مادرها نمی خواهند دیگران از آن اطلاع پیدا کنند را بچه ها فاش می کنند و این مشکل اکثر پدر و مادرهاست . اکثر مادران در موقعی که که کودک شان خبرچینی می کنند واکنش تند نشان می دهند اما روانشناسان اعتقاد دارند که اگر مطالبی که کودک در جمع مطرح می کند ، کم اهمیت یا بی اهمیت است، برای مثال وقتی می گوید:«شام چی خورده ایم یا دیروز کجا رفته ایم و …»هیچ واکنشی نشان ندهید.

khabarchini-koodak-300x224 با بچه های خبرچین چه کنیم

خبرچینی کودکان

اما اگر مسائل مهم زندگیتان را در جمع بیان می کند یکی از دلایل مهم آن این است که خودتان در حضور همسر یا بستگانتان همین کار را می کنید،بدون اینکه متوجه باشید فرزند شما با وجود اینکه مشغول بازی است، صحبت های شما را می شنود.سعی کنید الگوی خوبی باشید و مسائل و رازهای خانوادگی تان را با دیگران مطرح نکنید،اگر هم این کار را انجام می دهید حداقل زمانی که او مدرسه است و درخانه حضور ندارد با دیگران صحبت کنید.

وقتی کودک رازهای خانواده را مطرح می کندواکنش شدید نشان ندهید بلکه او را از جمع بیرون ببرید و او را از نظر خودتان مطلع کنید؛مثلا بگویید :« من خیلی ناراحت می شوم وقتی مسائل خصوصی زندگیمان جلوی بقیه مطرح می شود» یا در همان موقع با یک نگاه جدی (بدون هیچ صحبتی) برای چند ثانیه به او نگاه کنید و به هیچ وجه از روش های نصیحت،عصبانیت،تهدید، تنبیه و…به ویژه درحضور جمع استفاده نکنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *