دانلود کتاب بازی های در منزل برای کودکان و نوجوانان سنین 10 الی 15 سال

دانلود کتاب بازی های در منزل برای کودکان و نوجوانان سنین 10 الی 15 سال

telegram468 دانلود کتاب بازی های در منزل برای کودکان و نوجوانان سنین 10 الی 15 سال

پیش گفتار

در دوره نوجوانی، نوجوانان به کشف هویت خود می پردازند و روابط خود را با خانواده بازبینی می کنند. سرکشی ، استقلال طلبی، تقاضای آزادی های بیشتر، رقابت با همسالان و ترشح هورمون های بلوغ، رفتار نوجوانان را دگرگون می کند. برای مثال، از نصیحت بیزار می شوند، به مهمانی ها نمی آیند، جمع دوستانشان را بیشتر می پسندند، تجربه های جدید را دوست دارند، تایید بیشتری می طلبند و آرام آرام برای خود حریم خصوصی مشخص می کنند. تحقیر را نمی پذیرند و در نهایت با پدر و مادر به گونه جدید برخورد می کنند.

از جمله راه های بهبود تعاملات نوجوانان با خانواده، فعالیت بدنی و تحرک است که ابزار خوبی برای رهایی ذهنی است. نوجوانان را در یک فعالیت درگیر کنید. برنامه های جمعی را افزایش دهید. زیرا وقت گذرانی با نوجوانان احساس امنیت و رضایت را در آنها افزایش می دهد.

لازم است والدین گرامی به چند نکته توجه داشته باشند.: توانایی کودکان برای ابراز یا تخلیه هیجانات بر کیفیت مدارا با فجایع و تهدیدهای محیطی تاثیرگذار است. کودک و نوجوان نیاز به فرصت هایی دارد که در آن اضطراب ها، ترس ها، خشم و اندوه خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. قرار گرفتن والدین در جایگاه الگویی برای ابراز اصیل احساسات و هم چنین تاکید بر دسترس بودن و حضور خود برای کمک به او، در برآورده شدن نیاز کودک و نوجوان به فهم، پذیرش و جمل هیجانات دشوار موثر است.

هنگامی که فرزنتان به هر نحوی در معرض وقایع ناخوشایند محیطی قرار می گیرد، در بسیاری از مواقع ، حمایت و کنترل مورد و ایجاد نقش ها و مسئولیت هایی که در هر بافتار اجتماعی شامل خانواده به کودک محول می شود، می تواند باعث تقویت ارتباطات اجتماعی، کاهش انزوا و بازسازی احساس امنیت در او شود. بر همین اساس، فعالیت های این مجموعه مهارت های مشارکت و اجتماعی شدن را تقویت می کند و کمک کننده است.

دفترچه پیش رو مجموعه اول از سری بازیهایی برای گروه سنی 10 ال 15 سال است که با ساده ترین و در دسترس ترین وسایل طراحی و انتخاب شده اند و به شما والدین گرامی کمک می کند تا اوقات خوشی را کنار فرزندانتان رقم بزنید

دانلود کتاب بازی های در منزل برای کودکان و نوجوانان سنین 10 الی 15 سال

نام کتاببازی های در منزل برای کودکان و نوجوانان سنین 10 الی 15 سال
گردآورندگانفاطمه نورشرق-فاطمه پاکدامن-فاطمه جعفری-رقیه یزدانی-ثمین فرحزادی-سروناز احمدی-لیلا احمدی
نوع فایلpdf
تعداد صفحات15
حجم 1mb
بخشبازی
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *