المپیک زمستانی - نماد بازی های 2018 کره

المپیک زمستانی کره جنوبی و آشنایی با بازی های المپیک برای کودکان

telegram468 المپیک زمستانی کره جنوبی و آشنایی با بازی های المپیک برای کودکان

وقتی اسم المپیک زمستانی به گوشمان می خورد کلی فکرهای بامزه به ذهنمان می رسد، مثل اینکه شاید یک عالمه آدم برفی از سراسر دنیا دور هم جمع شده اند تا با هم مسابقه بدهند. یا مثلا همه آنهایی را که خیلی خوب بلدند برف بازی کنند دعوت کرده اند تا به هم گلوله برفی پرت کنند آن هم خیلی حرفه ای!

اما از تخیل هامان که بیرون بپریم، المپیک زمستانی یک اتفاق هیجان انگیز ورزشی است که هر چهار سال یک بار در فصل سرما، در دنیا می افتد.

خانه ی امسال المپیک 2018 یا زمستان 96

المپیک زمستانی امسال در کره جنوبی اتفاق می افتد و آن هم در شهر پیونگ چانگ که از بس سرد است هر سال زمستان کلی برف آنجا می بارد.

مشعل المپیک زمستانی

مشعل المپیک از چند وقت قبل روشن شد و شهر به شهر آمد تا آتش مشعل بزرگ ورزشگاه را روشن کند. البته مشعل که خودش راه نمی رود . ورزشکاران یا افراد مهمی در هر شهر انتخاب شدند تا آن را حمل کنند. هدف از این کار بامزه هم متحد شدن و یکدلی اهالی کره ی زمین و صلح و دوستی در یک کار گروهی است. تازه امسال چند ایرانی هم جزو مشعل داران بودند . یکی از آنها هم همین آقای بهرام رادان خودمان بود.

همچنین بخوانید: آشنایی با رشته های ورزشی به زبان انگلیسی

عروسک های المپیکی

این ببر سفید بانمک (سوهورنگ) و خرس سیاه خپلو (بَندابی) که می بینید نماد المپیک زمستانی امسال هستند. سوهورنگ در افسانه های کره ای مسئول حفاظت و نگهبانی از چیزهای خوب است و امسال قرار است به عنوان نماد محافظت از ورزشکاران و تماشاگران از آن استفاده می شود و بندابی هم برای بازی های پارا المپیک انتخاب شد چون در فرهنگ کره نشانه ی اراده قوی و شجاعت است.

آشنایی با رشته های ورزشی المپیک زمستانی

پینگو در المپیک

سورتمه سواری بینگو در قطب شمال را یادتان هست؟ پینگو با چوب های بشکه برای خودش سورتمه درست می کرد، اما در واقعیت سورتمه سواری یکی از مسابقات با مزه و هیجان انگیز زمستانی است. اسم حرفه ای آن لژ سواری است و دو نفره یا یک نفره انجام می شود. سورتمه سوار باید با استفاده از کارهایی که بلد است سرعت آن را زیاد کند تا زودتر به خط پایان یرسد.

 luge-300x169 المپیک زمستانی کره جنوبی و آشنایی با بازی های المپیک برای کودکان

اسکی سواری

اسکی از معروفترین ورزش های زمستانی است، اما شاید جالب باشد بدانید چندین نوع مختلف دارد که کلی با هم فرق می کنند .

همچنین بخوانید : جشمک زدن ستاره ها برای چیست

ورزش سرسره ای

این ورزش بامزه که یکی از مسابقه های مهم المپیک زمستانی هم هست اسمش اِسکِلِتون است. ورزشکار باید بدود و سریع روی یک سورتمه کوچک به صورت دمر دراز بکشد و مسیر پیچ در پیچ یک کیلومتری را سر بخورد هر کس زودتر به آخرش برسد برنده است. شاید فکر کنید چه راحت! اما اسکلتون یکی از سخت ترین مسابقه های زمستانی است.

Winter-Olympic2-300x200 المپیک زمستانی کره جنوبی و آشنایی با بازی های المپیک برای کودکان

تماشای مسابقه در یخما

وقتی که برنامه های به این بزرگی در دنیا برگزار می شود، کنارش اتفاق های جالب هم زیاد می افتد. مثلا در المپیک زمستانی امسال برای این که تماشاگرهای مراسم افتتاحیه سرما نخورند یا بهتر بگویم از سرما یخ نزنند، مسئولان به آن ها پتوهای گرم کننده دادند، چون در هوای به آن سردی نشستن طولانی روی صندلی های استادیوم واقعا غیر ممکن است. آن ها همچنین یک عالمه بلیت مجانی به خانواده های نیازمند دادند تا بتوانند از نزدیک شاهد المپیک باشند.

ایستگاه کودک

منبع : همشهری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *