روروک کودکان

آیا روروک برای کودکان مضر است

telegram468 آیا روروک برای کودکان مضر است

روروک ها چه آسیب هایی به سلامتی اطفال وارد می کنند و در راه رفتن کودک چه تغییراتی ایجاد می کنند چرا متخصصین اطفال استفاده از آن ها را برای خردسالان توصیه نمی کنند.

دیدن اولین قدم کودک بسیار هیجان انگیز است. هنگامی که روروک وارد صحنه می شود و کودک می تواند به وسیله ی آن به اطراف حرکت کند، والدین و کودک به یک اندازه شادمان می شوند. برخی والدین از روروک استفاده می کنند تا به کودکشان در راه رفتن کمک کنند، برخی روروک را مثل پستونک برای پاها میدانند زیرا وقتی کودکان خودشان را به اطراف می برند خوشحال ترند. اجازه بدهید روراست باشیم، گاهی والدین باید به کارهایشان برسند و از روروک به عنوان پرستار بچه استفاده می کنند تا او را مشغول و سرگرم نگه دارد؛ اما والدین باید بدانند که استفاده ی معمول از روروک (واکر) در رشد جسمانی و حتی رشد ذهنی کودک تأخیر ایجاد میکند و علاوه براین خطرناک هم هست.

در سال 1994، هنگامی که روروک ها هنوز در ایالات متحده پرطرفدار بودند کمیسیون ایمنی محصولات قابل فروش اعلام کرد که روروک ها نسبت به دیگر محصولات کودکان نقش بیشتری در صدمات و جراحات اطفال بازی می کند. کودک به وسیله ی روروک می تواند بیش از آنچه که به طور طبیعی قادر است، تحرک داشته باشد و سرعت او بیش از زمان لازم برای واکنش والدین است.

کشور کانادا استفاده از روروک را از سال 2004 منع کرد و داشتن روروک تا 100000 دلار یا شش ماه حبس جریمه دارد. اما در برخی کشور ها هنوز 75 درصد کودکان از روروک استفاده می کنند و صدمات ادامه دارد.

در شش ماه دوم بعد از تولد، کودکان سالم تمایل زیادی برای حرکت روی زمین نشان می دهند. این میل مبارزه ای سخت برای آنهاست، با دست و پا تلاش می کنند و خود را می کشند، می غلتند، می خزند و به هدفشان که اسباب بازی دور از دسترس است، میرسند. بعد از آن با تمرکز و تلاش میتوانند خود را بالا بکشند و بایستند. کودکانی که از روروک استفاده میکنند برخی از مراحل این سفر باشکوه رشد را از دست می دهند. بدین معنی که آنها پیش از زمانی که باید بایستند، نوک انگشتان پا را روی زمین سر می دهند.

roroak01-300x300 آیا روروک برای کودکان مضر است

علاوه بر خطراتی که حرکت های سریع و دسترسی کودک به اشیاء بالاتردارد، کودکانی که از روروک (واکر) استفاده می کنند دیر تر می آموزند که چهار دست و پا شوند، بخزند، بایستند و راه بروند و تا ماهها این تأخیر در رشد را نشان می دهند. اما چیزی که برای والدین غافل گیر کننده است تأخیر در رشد ذهنی است. این کودکان در تست های رشد ذهنی نمرات پایین تری می گیرند و این تأخیر تا ده ماه پس از اولین استفاده از روروک دیده می شود.

منبع : دکتر سلام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *