بازی در منزل

کتابچه بازی در منزل ویژه گروه سنی شش الی ده سال

telegram468 کتابچه بازی در منزل ویژه گروه سنی شش الی ده سال

پیش گفتار

کتابچه ی پیش رو به همت انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران و توسط جمعی از دانش آموختگان مددکاری اجتماعی به صورت داوطلبانه گردآوری شده است. برآن بوده ایم تا سهمی در آسوده تر گذر کردن از بحران پیش آمده داشته باشیم.

بازی برای کودکان تا سن حدود 10 سالگی ، موثرترین ابزار برای ارتباط، بیان احساسات و حل مشکلات هیجانی است. بر همین اساس وارد شدن به فضای بازی های کودک، یکی از مجاری اصلی برای ورود به دنیای کودک و به وجود آوردن اتصالی قوی تر به او، با نشان دادن علاقه و میل خود به مشارکت است.

این کار را می توان با اختصاص دادن زمان هایی در هر روز یا هر هفته ، بسته به توانایی خود، و شدت نیاز رابطه به ترمیم، آغاز کرد و در نظر داشت که هر میزان از انجام این مداخله، بهتر از انجام ندادن مطلق آن است.

همانطور که بازی ، یک ابزار ارتباطی قوی برای حفظ ارتباط با کودکان در سنین پایین تر است، گفتگو دارای اثراتی شبیه به آن، در تقویت بیان احساسات، تسهیل خودکاوی و هویت یابی، و به اشتراک گذاشتن علایق، بخصوص در سالهای پیش از نوجوانی و جوانی است

برای دستیابی به این اهداف، اجتناب از موقعیت انتقاد گرایانه، تحمیل عقاید، نصیحت و سخنرانی، و در مقابل، قرار گرفتن در موضع شنونده و تسهیل کننده جریان گفتگو، در ایجاد فضای واکاوی، جست و جو و شناخت، کمک کننده است.

دفترچه پیشرو، مجموعه اول از سری بازیهایی برای گروه سنی 6 تا 10 سال است که با ساده ترین و در دسترس ترین وسایل طراحی و انتخاب شده اند و به شما والدین گرامی کمک می کند تا اوقات خوشی را کنار فرزندتان رقم بزنید

نام کتاببازی در منزل ویژه گروه سنی شش الی ده سال
گردآورندگانفاطمه نور شرق-فاطمه غلامی-ثمین فرحزادی-سروناز احمدی-عاطفه نادری
نوع فایلpdf
تعداد صفحه18
حجم1mb
بخشبازی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *