آشنایی با جنگل های هیرکانی

آشنایی با جنگل های هیرکانی ، یکی از پیرترین ایرانی ها

telegram468 آشنایی با جنگل های هیرکانی ، یکی از پیرترین ایرانی ها

آشنایی با جنگل های هیرکانی یکی از پیرترین، زیباترین و قوی ترین ایرانی ها

آن ها خیلی خیلی قبل از ما، حتی قبل از اجداد ما در ایران زندگی می کردند. آن ها قرن ها و قرن ها با دست و دلبازی کمک کردند تا دیگران هم زندگی کنند. آن ها پیرترین، زیباترین و قوی ترین هم وطن ها ما هستند! شناختید؟ بله! منظورم جنگل های هیرکانی شمال کشور است. جنگل های هیرکانی، در حاشیه ی دربای خزر در استان های گیلان و مازندران و گلستان قرار دارد و البته قسمتی از آن هم در کشور آذربایجان قرار دارد.

آشنایی با جنگل های هیرکانی : پیرترین

چنگل های هیرکانی 40000000 ساله اند!( صفرهایش می تواند آدم را به سرگیجه بیندازد! چهل میلیون سال!) دردنیا فقط پنج جنگل وجود دارد که این همه عمر داشته باشد. به همین دلیل جنگل های هیرکانی به عنوان میراث طبیعی ایران در سازمان یونسکو به ثبت جهانی رسیده است.

جنگل های هیرکانی : قوی ترین

جنگل های هیرکانی در طول چهل میلیون سال توانسته اند از خودشان در برابر بیماری ها و آفت ها، سیل ها و زلزله ها و هر جور بلایی مراقبت کنند. آن ها یک زیست بوم بسته درست کرده اند. یعنی درخت های جنگل برای رشد یا مقاومت در برابر آفت ها با یک شیوه ی جالب و عجیب به هم دیگر کمک می کنند

Hyrcanian_forests آشنایی با جنگل های هیرکانی ، یکی از پیرترین ایرانی ها
جنگل های هیرکانی _ گیلان

آشنایی با جنگل های هیرکانی : زیباترین

جنگل های هیرکانی در کنار دریاها، کوه ها و کویرها، با جانوران و پرندگانش، با گل ها و درخت ها و چشمه هایش یکی از زیباترین بخش های طبیعت ایران است

مواظبش باشیم

جنگل های هیرکانی در طول چهل میلیون سال در برابر همه ی خطرها از خودشان مراقبت کرده اند اما حالا دشمنی دارند که خیلی قوی است و راستی راستی می تواند این موجود قوی، بخشنده و زیبا را از بین ببرد! کی؟ آدم! بله! آدم ها با قطع درختان ، بی دقتی و ایجاد آتش سوزی، رها کردن زباله و مسموم کردن خاک، در حال ازبین بردن جنگل های هیرکانی هستند. حالا وقت آن است که مراقبش باشیم.

منبع : رشد دانش آموز

ایستگاه کودک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *