کوله پشتی مناسب کودکان

کوله پشتی مناسب کودکان چه ویژگیهایی باید داشته باشد

telegram468 کوله پشتی مناسب کودکان چه ویژگیهایی باید داشته باشد

کوله پشتی مناسب کودکان – دانستنی هایی برای بچه های دبستان – در طول سال تحصیلی کوله پشتی درست مثل یک دوست همراه شماست و اگر درست از آن استفاده نکنید، مثل یک رفیق ناباب می تواند به شما و سلامتی تان صدمه بزند و باعث خستگی و درد در شانه و گردن و کمر بشود. حالا که اینجوری است، باید حمل کوله پشتی به چه نکاتی دقت کنید؟

کوله پشتی مناسب کودکان و ویژگی های آن

1- خیلی از ما همین که می خواهیم از خانه یا مدرسه بیرون بزنیم، یک بند کوله پشتی را روی دوشمان می اندازیم و برو که رفتیم! اما اگر می خواهید یک عمر از کوله پشتی استفاده کنید و کمر درد یا شانه درد نگیرید، باید هر بار به خودتان یادآوری کنید که انداختن هر دو بند کوله لازم است. ممکن است این کار چند دقیقه بیش تر وقتتان را نگیرد، ولی در عوض همین عادت ساده برای یک عمر شما را بیمه می کند.

2- بندهای کوله پشتی باید روی شانه تان راحت باشند، یعنی نه خیلی شل و افتاده و نه خیلی سفت و شق و رق. این بعنی کوله پشتی باید در حدود دو سانتی متر بالاتر از باسن تان قرار بگیرد تا نه فشار اضافه به شانه بیاید و نه آن قدر پایین باشد که شانه ها را به طرف عقب بکشد. برای این که مطمئن شوید بندهای کوله پشتی درست تنطیم شده باشد، شما باید بتوانید به راحتی همراه کیفتان بدوید و کوله تان مدام تاب نخورد و این طرف و آن طرف نرود.

3-همین طور که به فصل سرما نزدیک می شویم، اندازه ی بندهای کوله پشتی هم باید با لباس هایتان تغییر کند یعنی اگر لباس کلفت تر می پوشید، بندها هم باید آزاد تر باشند.

school_bag26-225x300 کوله پشتی مناسب کودکان چه ویژگیهایی باید داشته باشد

4-حواستان باشد که موقع راه رفتن، کوله پشتی تان به این طرف و آن طرف تاب نخورد. این کار باعث می شود فشار کیف روی شانه ها به طور مساوی تقسیم شده و مدام در یک طرف فشار کم یا زیاد نشود.

5- اگر کوله پشتی تان بند اضافه روی سینه یا کمر دارد حتما آن را ببندید . شاید این کار به نطرتان اضافی برسد، اما همین بند ساده، جلوی کمر درد و درد شانه های ناشی از حمل بار سنگین یا تاب خوردن کوله پشتی را می گیرد

در همین رابطه : انتخاب کیف مناسب برای مدرسه

6- حمل کوله پشتی سنگین مساوی است با فشار زیاد روی شانه ها و گردن و کمر و این یعنی به مرور ممکن است سرتان به جلو برود یا کمرتان به طرف جلو خمیده شود و به اصطلاح پشت گرد پیدا کنید. یادتان باشد که شما فقط مجاز هستید به اندازه 10 تا 20 درصد وزن بدن خودتان، توی کوله پشتی بار بگذارید. برای یک دانش آموز 35 کیلویی وزن کوله پشتی نباید از 7 کیلو بیشتر باشد

مشخصات کوله پشتی مناسب کودکان

1- سبک باشد
2- بند ی همراه با بالشتک داشته باشد
3- در قسمت کمر بالشتک هوا داشته باشد
4- بند دور کمر و سینه داشته باشد
5- به اندازه ی کافی جیب داشته باشد
6- بندهایش تنطیم شوند
7-نوار شب رنگ داشته باشد تا در تاریکی دیده شوند.
8- بند کمری باید تا اندازه ای سفت باشد که روی تمام نقاط کمر و پشت شما تقسیم شود.

منبع: رشد دانش آموز

ایستگاه کودک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *