نشانه های بچه های خودخواه

نشانه های بچه های خودخواه و راهکارهای درمان آن – قسمت اول

telegram468 نشانه های بچه های خودخواه و راهکارهای درمان آن - قسمت اول

نشانه های بچه های خودخواه چیست و چه رفتارهایی دارند و چرا؟

همیشه باید بهترین قسمت خوراکیها ،بهترین و بیشترین اسباب بازی ها و بهترین تفریحات را داشته باشد وگرنه هر بار قشقرق راه می اندازد و پا به زمین می کوبد و زمین و زمان را به هم می دوزد تا به خواسته اش برسد. حاضر نیست حتی یک دقیقه برای رسیدن به خواسته اش صبر کند و جز خودش هیچ کسی را در نظر نمی گیرد اصلا انگار دنیا برای این به وجود آمده که به این بچه خدمت کند.

گاهی وقتها با خودم فکر می کنم که من و پدرش چه اشتباهی در تربیتش مرتکب شدیم که او تا این حد خودخواه و خودرای شده است. اصلا این اخلاقش باعث شده در مدرسه هم مشکل پیدا کند و معلمش هر چند وقت یکبار از ما بخواهد به مدرسه برویم و درباره رفتار پسرمان توضیح دهیم. این درد دلها برای شما هم آشناست شما هم درگیر تربیت پسر و دختر خودخواهی شده اید که خودش و منافع خودش را در بالاترین درجه اهمیت قرار می دهد و حاضر نیست به خاطر رسیدن دیگران به خواسته هایش کمی کوتاه بیاید؟
دوست دارید بدانید چه اشتباه یا اشتباهاتی تربیتی مرتکب شده اید که این ویژگی در فرزندتان نهادینه شده است  و چرا بچه های خودخواه تربیت می شوند. (همچنین می توانید به مقاله خودخواهی کودک و راه های درمان آن مراجعه نمایید)

نشانه های بچه های خودخواه

این سوال ها را از خودتان بپرسید تا بفهمید تا علت رفتارهای خودخواهانه فرزندتان چیست
آیا مدام خواسته ها و نیازها و آرزوهای فرزندتان را مقدم بر آرزوها و نیازها و خواسته های خودتان و همسرتان می دانید.و همیشه تامین نیازهای او را در اولویت می دانید و برای ارضای نیازهایش جاضرید از خودتان بگذرید.
اینکه شما در همه مراحل زندگی فرزندتان را جلوتر از خودتان قرار دهید یکی از مهمتربن اشتباهاتیست که ممکن است در تربیت فرزند و تبدیل او به یک نوجوان خودخواه و خودشیفته به خرج دهید

-های-خودخواه نشانه های بچه های خودخواه و راهکارهای درمان آن - قسمت اول

نشانه های بچه های خودخواه

آیا همه توجه و تمرکزتان را به این نکته معطوف کرده اید که فرزندتان احساس خوبی نسبت به گذشته خود داشته باشد ؟ اغلب بچه های خودخواه و خودشیفته فکر می کنند که احساساتشان خیلی مهمتر از رفتارهایی است که از خود نشان می دهند.
آیا فرزندتان درباره موفقیت شان با مبالغه زیاد صحبت می کنند و مدام قصد دارد بزرگنمایی کند؟ آیا شما هم به این بزرگنمایی کمک می کنید؟ این بچه ها معمولا موفقیت هایشان را خیلی بزرگتر از آنچه هستند نشان می دهد و در عوض موفقیت های دیگران را کوچک می کنند
آیا فرزندتان فقط زمانی به موضوعی اهمیت می دهد یا در مورد آن فکر می کند که بطور مستقیم به خودش و یا منافعش ارتیاط داشته باشد و در غیر اینصورت حاضر نیست انرژی خودش را صرف کند که منفعتی در آن ندارد و فقط ممکن است به دیگران سود برساند؟
آیا فرزندتان حاضر نیست به هیچ شکلی پاسخ نه را از شما یا دیگران قبول کند ؟ واگر به خواسته هایش جواب منفی دهید عصبانی می شود و داد و بیداد راه می اندازد و قهر می کند ؟ آیا احساس می کنید فرزندتان برای آنکه به چیزی برسد که احساس می کند لیاقتش را دارد ، از شما یا همسرتان سوء استفاده می کند ، و آنقدر به این کار ادامه می دهد تا به خواسته اش برسد.

مقاله نشانه های بچه های خودخواه ادامه دارد

قسمت دوم همین مقاله

 

ایستگاه کودک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *