فواید درخت و چرا باید درخت بکاریم-عکس کارتونی

فواید درخت و چرا باید درخت بکاریم

telegram468 فواید درخت و چرا باید درخت بکاریم

فواید درخت برای انسان ها چیست.

اسفند از راه رسید و خبرهای خوشی با خود آورد. اسفند می گوید سرما به زودی تمام می شود و فصل زیبای بهار می رسد. زمین از خواب بیدار می شود. درختان جوانه، شکوفه ،برگ و بلاخره میوه می آورند پرندگان از راه می رسند و طبیعت نو می شود.
برای همراهی با طبیعت ما هم در پانزدهم این ماه درخت می کاریم. خیلی ها با کاشتن نهال در کوه، دشت ،پارک های جنگلی و حتی باغچه ی کوچک خانه شان در این کار خوب شرکت می کنند. راستی چرا باید درخت بکاریم؟

فواید درخت و چرا باید درخت بکاریم

 

فواید درخت : درخت آب و هوا را بهتر می کند
شاخ و برگ درخت ها نمی گذارد نور خورشید مستقیم به زمین برسد آن ها جلوی تبخیر آب ذخیره شده در اطراف ریشه ی درختان می گیرند برای همین است که دمای هوا در جنگل معتدل تر از جاهای دیگر می شود.
درختان در جنگل، آب باران و برف را در ریشه خود ذخیره کرده و از هدر رفتن آب جلوگیری می کنند. در روزهای خشک بی باران با آزاد کردن آن ، رطوبت نسبی آن افزایش پیدا کرده و هوای مناطق جنگلی معتدل می شود
فواید درخت : درخت قهرمان تصفیه هواست
درختان مثل ریه های زمین برای نفس کشیدن هستند.
آن ها گازهای سمی و حتی گرد و غبار معلق در هوا را جذب می کنند و در مقابل، گاز اکسیژن به هوا باز می گردانند
هر درخت بزرگ، هر سال حدود بیست و سه کیلوگرم گاز سمی دی اکسید کربن را جذب می کنند و حدود دو هزار و هفتصد کیلوگرم اکسیژن به هوا بر می گردانند . هر درخت تقربیا اکسیژن مورد نیاز دو انسان را در طول سال تامین می کند. درخت با جذب گاز دی اکسید کربن ،از گرم شدن دمای کره زمین جلوگیری می کند.
به اتفاق دمای گرم شدن کره زمین که در اثر وجود گاز دی اکسید کربن در هوا به وجود می آید پدیده گلخانه ای می گویند

 فواید درخت و چرا باید درخت بکاریم

فواید درخت و چرا باید درخت بکاریم

 

فواید درخت : درخت موجب آرامش است
تحقیقات علمی ثابت کرده نگاه کردن به رنگ سبز درختان به انسان آرامش می دهد. حضور در پارک ها و جنگل های مصنوعی حاشیه ی شهرها ،یکی از کارهای ضروری و سرگرمی شهرهای بزرگ است . در بیمارستان و مراکز درمانی هم وجود درختان و فضای سبز، باعث بهبودی زودتر بیماران می شود. درختان در کاهش آلودگی صوتی شهرها هم نقش مهمی دارند. آن ها از پخش شدن صداهای ناهنجار و آزار دهنده جلوگیری می کنند.
فواید درخت : درخت پناهگاه جانوران است.
زندگی بیش 500 نوع حشره، پرنده، پستاندار،قارچ ها و گلسنگ ها به زندگی درختان وابسته است. اگر جاندارانی در محیط ریشه ی درختان زندگی می کنند را هم اضافه کنیم باید بگوییم زندکی هزاران نوع جاندار و جانور ریز و درشت، به حیات هر درخت گره خورده است . درخت، خانه ی پرندگان و بعضی از حیوانات بی پناه است.

7 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *