رنگ های مختلف در تخم مرغ

رنگ های مختلف در تخم مرغ نشانه ی چه چیز می باشد؟

telegram468 رنگ های مختلف در تخم مرغ نشانه ی چه چیز می باشد؟

رنگ های مختلف در تخم مرغ

رنگ سبز: تشکیل حلقه سبز اطراف زرده تخم مرغ پخته شده نشان دهنده ی ترکیبات آهن و گوگرد می باشد که در نتیجه ی پختن بیش از حد تخم مرغ و یا پختن تخم مرغ درآب حاوی آهن زیاد به وجود می آید.

تجمع حلقه های سبز در داخل زرده تخم مرغ زمانی به وجود می آید که به مرغ غذا یا آب حاوی آهن داده می شود . در هر دو صورت مشاهده رنگ سبز در تخم مرغ خطری ندارد و خوردن آن مشکلی ایجاد نمی کند.

زرده ی تخم مرغ: رنگ زرده تخم مرغ با توجه به غذایی که به مرغ داده می شود، تغییر می کند هر چه به مرغ سبزیجات و گیاهاه دارای برگهایی به رنگ زرد – نارنجی ، بیشتر داده شود زرده تخم مرغ به رنگ زرد تیره تر در می آید.

فواید پرتقال برای کودکان

سفیده تخم مرغ : تیره و کدر بودن سفیده تخم مرغ در نتیجه دی اکسید کربن موجود در داخل تخم مرغ می باشد و نشان دهنده تازه بودن تخم مرغ است . با کهنه شدن تخم مرغ دی اکسید کربن از منافذ موجود بر روی پوسته تخم مرغ خارج می شود و سفیده حالت کدر بودن خود را از دست می دهد و شفاف می شود.

رنگ صورتی یا آبی : صورتی یا آبی بودن سفیده تخم مرغ خام نشان دهنده ی آلودگی تخم مرغ به بعضی از باکتریها می باشد و توصیه می شود که از مصرف این تخم مرغها خودداری کنید.

شناسایی علایم و عوارض سوء تغذیه در کودک

سفید یا قهوه ای بودن پوست تخم مرغ: رنگ پوست با توجه با نوع و گونه مرغ تغییر می کند. مرغهای دارای پررنگی اغلب تخمهایی با پوست قهوه ای و مرغهای با پرو بال سفید تخم هایی با پوست سفید رنگ تولید می کنند.

 

منبع: نشریه دانشگاه علوم پزشکی گیلان

ایستگاه کودک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *