پهلوان پنبه

دانلود کتاب پهلوان پنبه داستانی از گلستان سعدی به نثر امروزی

telegram468 دانلود کتاب پهلوان پنبه داستانی از گلستان سعدی به نثر امروزی

در داستان پهلوان پنبه یکی از داستانهای استاد سخن، سعدی به داستانی زیبا با نثری امروزی و مناسب کودکان و نوجوانان با فرمت pdf در سایت ارایه شده است

صالح پیرمرد زحمتکشی بود که در یک ده کوچک زندگی می کرد.او با پوستین دوزی روزگار خود را می گذراند. او پوست گوسفند را می خرید و مثل یک پالتو از آن یک پوستین می دوخت. سپس پوستین را به شهر می برد و می فروخت.

صالح از پول آن قدری قند و شکر و برنج می خرید و به ده می برد و مدتی با آن زندگی می کرد. هر وقت صالح می خواست از ده به شهر بره مجبور بود با یک یا چند نفر همسفر بشه ، زیرا جاده ها پر از گرگ و خرس و پلنگ بود و این جانورها برای مسافرین خطر ایجاد کرده بود از ترس این جانورها همه مجبور بودند با خودشان اسلحه داشته باشند.

یک روز صالح از ده عازم شهر شد تا پوستین خود را در شهر بفروشه . او همان طور که در جاده قدم می زد جوانی با او همسفر شد. جوان تیر و کمانی بهمراه داشت و خیلی زورمند و گردن کلفت به نظر می رسید. صالح به جوان گفت: اگر جانوری به ما حمله ور بشه تو می توانی با تیر و کمانت از ما دفاع کنی؟

جوان جواب داد: پدرجان نترس! اگر شیر هم مقابل ما ظاهر بشه با این تیر و کمان سینه اش را سوراخ می کنم. پیرمرد از گفته جوان قدری قوی شد.

04-212x300 دانلود کتاب پهلوان پنبه داستانی از گلستان سعدی به نثر امروزی
پهلوان پنبه

جوان مرتبا برای صالح از شجاعت خودش تعریف می کرد و در سر راه خود هر درخت شکسته ای را از ریشه در می آورد و هر دیوار کهنه ای را با ضربه پا خراب می کرد.جوان هر وقت به یک درخت سیب می رسید از فاصله دور سیب درخت را نشانه می گرفت و با تیر آن را سوراخ می کرد.

همان طور که در جاده قدم می زدند، صالح به جوان گفت: آیا تاکنون در میدان جنگ شرکت کرده ای؟ جوان گفت: نه

نام کتابپهلوان پنبه
نوع فایلpdf
تعداد صفحات17
حجم فایل3.6mb
بخشدانلود کتاب

دانلود این کتاب ویژه اعضای سایت می باشد

در صورت بروز مشکل در دانلود بر روی دکمه دانلود کلیک راست کرده و گزینه Save Link as و یا Save target as را انتخاب نمایید

This content is locked

Login To Unlock The Content!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *