بزرگترین ستاره دریایی

بزرگترین ، کوچکترین ، سنگین ترین و مهلک ترین ستاره دریایی

telegram468 بزرگترین ، کوچکترین ، سنگین ترین و مهلک ترین ستاره دریایی

بزرگترین ستاره دریایی

بزرگترین ستاره دریایی از میان 1600 گونه شناخته شده آن (از نظر اندازه بازو) نوعی ستاره دریایی ظریف است که به خانواده “میدگارد یاکسانداروس” تعلق دارد. در اواخر تابستان 1968، کشتی تحقیقاتی “آلامینوس” که از سوی دانشگاه تگزاس به بخش جنوبی خلیج مکزیک اعزام شده بود و توانست گونه ای از ستاره دریایی را که طول یک برجستگی بازو تا برجستگی بازوی دیگرش 135/5 سانتی متر بود را شناسایی کند .

سنگین ترین ستاره دریایی

سنگین ترین گونه ستاره دریایی عبارت است از “ترومیدیا کاتالای”  5 بازویی که در غرب اقیانوس آرم زندگی می کند . در تاریخ 14 سپتامبر 1969 وزن گونه ای از ستاره دریایی که بدست آمده بود حدود 6 کیلوگرم تخمین زده شده بود.

Starfish_22-300x286 بزرگترین ، کوچکترین ، سنگین ترین و مهلک ترین ستاره دریایی

کوچکترین ستاره دریایی

کوچکترین ستاره دریایی ، نوعی ستاره از خانواده “پاتیریلا پارویویسپارا” می باشد که در سال 1975 توسط ” ولف گانگ زیدلر” در ساحل غربی شبه جزیره “ایر” واقع در جنوب استرالیا کشف شد. ماکزیمم شعاعع این ستاره به 4/5 و قطر بدنش به 8/75 میلی متر می رسید.

مطالب علمی بیشتر برای کودکان

مهلک ترین ستاره دریایی

ستاره های دریایی خاردار که به خانواده “آی نتاستر پلانکی” تعلق داشته و در منطقه اقیانوس آرام، هند و دریای سرخ زندگی می کنند می توانند 116/25 تا 155 سانتی متر مربع از مرجان ها را در عرض یک روز از بین ببرند.

ستاره دریایی که در آبهای عمیق زندگی می کنند.

بیشترین عمقی که یک ستاره دریایی قادر به حیات در آن بوده است، 7464/3 متر است و به گونه ای از ستاره دریایی از خانواده “پورسلاناستر ایوانوی” تعلق دارد. این ستاره دریایی، تقریبا در سال 1962 توسط کشتی تحقیقاتی شوروی به نام “ویتیاز” کشف شد. محل کشف آن در “ماریاناس ترنچ” واق در غرب اقیانوس آرام بود

در همین رابطه بخوانید : ستاره دریایی چیست و در کجا زندگی می کند

منبع : کتاب خلاصه ای بر کتاب رکوردهای جهانی به همراه اطلاعات عجیب و خواندنی

ایستگاه کودک

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *