پوستر انیمشن هایی که از کتاب اقتباس شده اند

انیمیشن هایی که از کتاب اقتباس شده اند

telegram468 انیمیشن هایی که از کتاب اقتباس شده اند

بررسی کارتونهایی که ابتدا به صورت کتاب بوده و بعد تبدیل به انیمیشن شده اند

مقدمه

پویا نمایی ها (انیمیشن) یکی از جذاب ترین اختراعات انسان ها هستند و نگاه کردن به آن ها جزو کارهای لذت بخش دنیاست. پویانمایی ها ، دنیایی متفاوت با دنیایی را که در آن زندگی می کنیم، خلق می کنند و ما را با خودشان به آن جا می برند. حتما برای یکبار هم که شده خودت را جای یکی از شخصیت های پویا نمایی ها گذاشته و گفته ای چه خوب می شد اگر من واقعا جای او بودم. راستی ایده ی خلق این دنیاهای جذاب از کجا می آید؟

شاید برایت جالب باشد که بدانی بعضی پویا نمایی ها از روی کتاب ساخته می شوند. یعنی آنچه تو می بینی، اولش یک کتاب بوده و بعد از روی آن کتاب، پویا نمایی ساخته شده. به این کار هم اقتباس می گویند.

حالا می خواهیم با هم سری بزنیم به دنیای پویانمایی ها و ببینیم کدام یک از آنها از کتاب اقتباس شده اند.

انیمیشن کورالین

Coraline-202x300 انیمیشن هایی که از کتاب اقتباس شده اند

کورالین چشم دکمه ای
کورالین ماجرای دختری است که زندگی کسل کننده ای دارد. پدر و مادر او مرتب کار می کنند و نمی تواند درست و حسابی با او وقت بگذرانند. آن ها تازه به خانه جدیدشان اسباب کشی کرده اند. کورالین یک در مخفی را در خانه پیدا می کند و این در او را به دنیای دیگری می برد. دنیایی که در آن آدم ها شبیه به پدر و مادرش هستند و کلی وقت دارند تا با کورالین بازی کنند اما یک مشکل بزرگ وجود دارد
اگر کورالین بخواهد در این دنیا بماند و کلی بازی و تفریح کند، باید بپذیرد به جای چشم هایش دکمه بدوزند….
پویانمایی کورالین از روی کتابی به همین اسم اقتباس شده است. نویسنده داستان کورالین “نیل گی من” است و این کتاب دو جایزه مهم “روبان آبی” و “هوگو” را برده است

کارتون مهاجران

mohajeran انیمیشن هایی که از کتاب اقتباس شده اند


لوسی می از رنگین کمان چوبی
اگر از بیننده های شبکه ی پویا باشی حتما پویانمایی “مهاجران” را دیده ای که از این شبکه پخش شد. مهاجران از روی کتابی به نام “رنگین کمان چوبی” ساخته شده. در این داستان ” لوسی می ” به همراه خانواده اش از انگلستان به استرالیا مهاجرت می کند و در این سفر، تجربیات تازه و باارزشی به دست می آورد.
نویسنده ی این کتاب “فیلیس پیدینگتون” است. نام اصلی این پویانمایی هم “لوسی می از رنگین کمان جنوبی” است اما در ایران به نام مهاجران شناخته شده است.

انمیشن شازده کوچولو

The_Little_Prince1001-221x300 انیمیشن هایی که از کتاب اقتباس شده اند


از این سیاره به آن سیاره با شازده کوچولو
اگر فقط کمی اهل کتاب خواندن باشی حتما شازده کوچولو را می شناسی. پس همه می دانیم که شازده کوچولو، اول کتاب بوده و بعد به پویانمایی تبدیل شده. شازده کوچولو، ماجرای پسر بچه ای است که به سیاره های دیگر سفر می کند. او در هر سیاره، آدم هایی تازه می بیند و از کارهایشان تعجب می کند. شازده کوچولو در نهایت به این نتیجه می رسد که آدم بزرگ ها خیلی خیلی عجیب هستند.
شازده کوچولو را “آنتوان دوسنت اگزوپری” نوشته . جالب این که اگزوپری نویسنده نبود. او خلبانی بود که داستان نوشتن می دانست. اگزوپری در یکی از پروازهایش مجبور شد فرود اضطراری داشته باشد همین ماجرا باعث شد، جرقه ی داستان شازده کوچولودر ذهنش روشن شود. شازده کوچولو از پرفروش ترین کتاب های دنیاست . به 300 زبان و گویش ترجمه شده است.

انیمیشن آلیس در سرزمین عجایب

Alice_in_Wonderland انیمیشن هایی که از کتاب اقتباس شده اند


الیس شجاع و جسور
آلیس از شخصیت های خوش شانس دنیای بچه هاست. چون تقریبا همه او را می شناسند.! آلیس دختری جسور است که وقتی دنبال خرگوشی سفید می دود وارد سوراخی می شود. بعد از آن جا به دنیای عجیبی وارد می شود و با موجودات شگفت انگیز و همین طور اتفاق های جذاب رو به رو می شود.
نویسینده ی آلیس در سرزمین عجایب “لوئیس کارول” است. او بعدها کتاب ” آن سوی آینه” را در ادامه ی ماجرای آلیس نوشت. بناربراین می توانیم بگوییم آن سوی آینه جلد دوم کتاب آلیس در سرزمین عجایب است.
منبع: همشهری بچه ها

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *