کتابخوان بودن والدین
telegram468 کتابخوان بودن والدین و نقش آن در موفقیت تحصیلی کودکان

نقش کتابخوان بودن والدین در موفقیت تحصیلی کودک

مهرناز ذوالفقاری، روان شناس با اشاره به این که موفقیت های تحصیلی کودکان یکی از مهم ترین خواسته های والدین امروزی است ، گفت : ” عوامل زیادی وجود دارد که می تواند موفقیت تحصیلی کودکان را تحت تاثیر قرار دهد و مطالعات جدید نشان داده است که سهم کتابخوان بودن والدین و عادت آن ها به مطالعه می تواند در این زمینه نقش مهمی داشته باشد”.

وی ادامه داد : ” در گذشته مطالعاتی وجود داشت که نتایجش نشان می داد مهم ترین و قدرتمندترین عامل پیشگو یا پیش بین درموفقیت تحصیلی افراد و این که بتواند در مقاطع بالاتر تحصیل کنند ؛ داشتن والدین تحصیل کرده است.

همچنین مطالعه نمایید : آموزش مهارت های زندگی و ده مهارت حیاتی برای کودک

اما در حال حاضر مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد صرف نظر از میزان موفقیت تحصیلی والدین، این که چند کتاب در یک خانه وجود دارد با والدین چقدر با کتاب مایوس هستند هم می تواند نقش مهمی روی موفقیت کودکان در مدرسه و ورود آن ها به مقاطع تحصیلی بالاتر داشته باشد.”

در یک مطالعه که در دانشگاه نوادا انجام شده ، محققان به مقایسه ی بزرگ کردن کودکان در خانه ای با تعداد کتاب های کم و خانه ای پرداخته اند که درآن کتابخانه ای با بیش از 500 کتاب وجود دارد.

مطالعه مطالب بیشتر در رابطه با تربیت کودک

نتایج این مطالعه نشان داده که حتی اگر کودک ، والدینی با سطح تحصیلی بالا نداشته باشد ، اما پدر یا مادر یا هر دو کتابخوان باشند ، این احتمال وجود دارد که دو ، سه سال بیشتر به تحصیلاتش ادامه دهد و وارد مقاطع بالاتر شود. نتیجه ی جالب دیگر این که کودکانی که والدین شان کم سوادتر هستند ، از بودن کتاب در کتابخانه شان سود بیشتری می برند.

ورزش های آینده ساز برای کودکان و آماده کردن فرزندان برای زندگی آینده

ایستگاه کودک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *