کودکان و تبلت
telegram468 سخت گیری بیش از حد ممنوع

سخت گیری بیش از حد برای کودکان ممنوع
درست است که حضور نوجوانان در فضای مجازی نیاز به کنترل و نظارت دقیق والدین دارد، اما بعضی از پدرها و مادرها این نظارت را با سخت گیری بیش از حد اشتباه می گیرند و اینطور به کودک یا نوجوان القا می کنند که کوچکترین اعتمادی به او ندارند.
الهام بهرامی، روانشناس نیز در این زمینه می گوید آزادی بیش از حد و سخت گیری زیاد هر دو در تربیت نوجوانان و سوق دادن آنها به سوی آسیب های اجتماعی بسیار مخرب است.
بچه هایی که در خانواده های بسیار کنترل گر و سخت گیر زندگی می کنند و فرصت نمی کنند قابلیت ها و استعدادهای خود را بروز دهند، در آینده به انسان هایی بسیار آسیب پذیر تبدیل خواهند شد. از سوی دیگر افرادی که در خانواده های بسیار باز و بی قید و بند زندگی می کنند و اصلا محدودیتی نداشته و ندارند نیز با آسیب های مختلفی در جامعه مواجه خواهند شد.

child-tablet01-300x200 سخت گیری بیش از حد ممنوع
مسئله اصلی این است که به هیج وجه نباید بچه ها را به حال خود رها کرد و بدون نظارت آزادی کامل به آنها داد.
در واقع اگر بدون آموزش و نظارت صحیح، کودکان را در فضای مجازی رها کنیم باید منتظر اتفاقات ناخوشایند باشیم.

همچنین بخوانید: آموزش مهارت های زندگی به کودک

یکی از آموزش هایی که حتما باید به فرزندانمان بدهیم آموزش مهارت های زندگی است و نه گفتن یکی از این مهارت هاست. خیلی وقت ها کودکان با علم به اینکه کاری که می کند درست نیست و تبعات بدی برایشان خواهند داشت باز هم آنرا انجام می دهند فقط به این دلیل که به دیگران نه نمی توانند بگوید.

ایستگاه کودک

منبع : همشهری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *